Turniej szachowy "Przyszowicka Jesień"

15 i 16 października w przyszowickiej szkole został rozegrany turniej szachowy „Przyszowicka Jesień”. Zawody wygrał Artur Czarnecki z UKS Mat Zabrze przed Mariuszem Kernbachem z Carbo Gliwice i Dominikiem Janczakiem z Rybnika.

Zwycięzca turnieju zdobył komplet punktów, wygrał wszystkie 7 partii. Na uwagę zasługuje fakt, że na przyszowicki turniej przyjechał prosto ze Szczyrku, gdzie grał w ciężkim 7-dniowym turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów.
Dwoje ze startujących zawodników (Dominik Olcha i Julia Rosicka) wypełniło normy na IV kategorię szachową.
Turniej rozgrywany był tempem 30 minut dla zawodnika na partię. Pomimo nieiwelkiej liczby zawodników rywalizacja była bardzo zacięta do ostatniej rundy. Zawody sędziował pan Alfred Maślanka.
Niestety, w przeciwieństwie do poprzedniej imprezy rozgrywanej wiosną tego roku, w turnieju nie wystąpili zawodnicy z gminy Gierałtowice, chociaż zawody były pomyślane jako szansa dla zaprezentowania się najmłodszym adeptom królewskiej gry, których podobno w naszych szkołach nie brakuje.