Konkurs o Puchar Przechodni im. R. Tronta ROZSTRZYGNIĘTY

6 listopada 2010 roku zakończył się trzydziesty trzeci Wielki Finał Konkursu o Puchar Przechodni im. R. Tronta.

6 listopada 2010 roku zakończył się trzydziesty trzeci Wielki Finał Konkursu o Puchar Przechodni im. Reinholda Tronta. O godz.: 1600 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Chudowie zgromadziło się dziewięć chórów okręgu rybnickiego w celu zaprezentowania swoich muzycznych dokonań.
Gminę Gierałtowice dumnie zaprezentowały chóry:
„Bel Canto” z Chudowa pod dyrekcją Pani Barbary Jałowieckiej – Cempury
„Skowronek” z Gierałtowic pod dyrekcją Pani Beaty Stawowy
Po krótkim przemówieniu Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Okręgu Rybnickiego Pana Kazimierza Bednorza, rozpoczął się uroczysty Koncert będący zakończeniem całorocznej rywalizacji o cenne trofeum Pucharu.Repertuar był bardzo zróżnicowany; swoista wędrówka przez pieśni kościelne, ludowe i biesiadne sprawiła, że zgromadzeni na sali goście zastygli w milczeniu.
Miniony Koncert stał się również okazją do złożenia podziękowań i wręczenia odznaczeń.
Podziękowanie za 17- letnią opiekę nad chórem „ Seraf” z Rybnika otrzymała Pani Krystyna Lubos. Przedstawicielki chóru „Skowronek”; Pani Maria Erfurt za 40- letni wkład pracy została uhonorowana Złotą Odznaką z Laurem, natomiast Panie Elżbieta Bismor i Berta Labusek za 50-letnią działalność otrzymały Złotą Odznakę z Wieńcem Laurowym. Złote Medale Stulecia za wieloletnią wydatną pomoc i wsparcie działalności artystycznej chórów gminnych otrzymali : Wójt Gminy Gierałtowice Pan Joachim Bargiel i Prezes Honorowy Chóru „Skowronek” Pani Irena Bryzik.
Końcowym etapem Konkursu było ogłoszenie wyników całorocznej pracy zgromadzonych chórów oraz wyłonienie szczęśliwego zwycięzcy. Spośród dziewięciu chórów biorących udział w Uroczystym Finale już na
IV miejscu ex aequo uplasowały się:
chór „Bel Canto” z Chudowa
chór „Skowronek” z Gierałtowic 124 pkt
III miejsce :
chór „Cecylia” z Rydułtów 152 pkt
II miejsce:
chór „Seraf” z Rybnika 158 pkt
I miejsce zaszczytnie zajął:
chór „Bel Canto” z Gaszowic 262 pkt
SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU!
Organizatorami tegorocznego Konkursu byli: Urząd Gminy Gierałtowice, Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach, ŚZChiO Okręgu Rybnickiego, a także ubiegłoroczny zwycięzca – chór "Bel Canto" z Chudowa.