"NIE CHOWAJMY DZIEŁ DO SZUFLADY"

Wystawę mogliśmy podziwiać w dniach 11-13 grudnia 2010 roku. Uczestnicy zaprezentowali próbkę swoich prac powstałych w wyniku realizacji własnych pasji.

«(…) Bo piękno na to jest, by zachwycało

Do pracy – praca, by się zmartwych-wstało».

C.K. Norwid

W dniach 11-13 grudnia 2010 roku, w chudowskim OSP odbyła się wystawa pt.: „NIE CHOWAJMY DZIEŁ DO SZUFLADY". Jej organizatorem była Gmina Gierałtowice oraz Gminny Ośrodek Kultury. Utalentowani uczestnicy wystawy zaprezentowali próbkę swoich prac powstałych w wyniku realizacji własnych pasji.

W sobotę nastąpiło uroczyste otwarcie, w którym oprócz artystów i miłośników sztuki, udział wzięli Goście; Wójt Gminy Gierałtowice – Pan Joachim Bargiel, Dyrektor GOK-u Gierałtowice – Pan Paweł Rosicki oraz Sołtys Chudowa – Pan Józef Posiłek. W przemówieniu Wójt podkreślił, jak ważna jest twórczość artystyczna w życiu człowieka, a także pogratulował wszystkim tym, którzy z pasją i poświęceniem poszukują nowych „epifanii” piękna, aby podarować je światu w twórczości artystycznej.

Na wystawie, oprócz zdjęć ukazujących emocje, piękno ludzkich twarzy, trud pracy rąk ludzkich, można było zobaczyć cykl obrazów zainspirowany interpretacją własnych wizji, a także oryginalną prezentację rzeźbiarską. Zachwyciła nas również wyjątkowa wrażliwość i wyczucie piękna cechujące niebagatelne eksponaty modelarskie – tej pasji nie da zmierzyć czasem… Mogliśmy podziwiać również ręcznie robione "frywolitki" z pięknych koronek, a także unikatową biżuterię artystyczną, które bez wątpienia zachwyciłyby każdą niebanalną kobietę.

Wszystkie dzieła, jakie mogliśmy oglądać

z pewnością były pracochłonne, uczyły cierpliwości,

zaś miłośnikom sztuki dostarczyły ogromnej przyjemności.

Dlatego serdecznie dziękujemy Wszystkim Tym,

którzy podzielili się z nami swoimi osiągnięciami.

Warto próbować, by potem móc cieszyć się z efektów swojej pracy…