Wspólne kolędowanie w kościele parafialnym w Gierałtowicach

13 stycznia w kościele parafialnym w Gierałtowicach o godz. 17.00 odbyło się wspólne kolędowanie...

13 stycznia 2011 roku w kościele parafialnym w Gierałtowicach, tuż po mszy szkolnej, o godzinie 16.30 odbyło się wspólne kolędowanie chóru „Skowronek”, gimnazjalnego chórku „Skowronki” a także dzieci uczęszczających do GOKu na zajęcia muzyczne.
Jako pierwszy zaprezentował się chór „Skowronek”, któremu akompaniował Mirosław Marcol. Wysłuchano kolęd „Pośpieszcie o wierni”„Jezusek czuwa”, „W środku przebudzonej nocy”.
Następnie wystapiły dzieci przygotowane przez Beatę Stawowy instruktor z Gminnego Ośrodka Kultury w Gierałtowicach: Paulina Nieradzik, Joanna Wiaterek, Katarzyna Adamczyk, Daria Parczyk, Jakub Pietroszek, Piotr Kaczkowski,Wiktoria Mól. Na ogranach kościelnych zadebiutował Piotr Geniusz wykonując „Adeste fideles”. Ostatnim solistą był Daniel Kuchta uczeń I klasy, który zagrał „Triumfy Króla Niebieskiego”.
Chórek „Skowronki” z gierałtowickiego gimnazjum zaśpiewał pastorałkę „Gwiazda lśni”.
Na zakończenie wystąpił raz jeszcze chór „Skowronek”. Wykonał trzy pastorałki w tym opracowaną przez panią dyrygent Beatę Stawowy „Kolendę dla Nieobecnych” z akompaniamentem organ – Mirosław Marcol, oboju – Karolina Stawowy, klarnetu – Magdalena Stawowy.