CO NAM ZOSTAŁO Z ERY WODNIKA…CZYLI MUSICAL “HAIR” W GLIWICKIM TEATRZE MUZYCZNYM

19 marca GOK zorganizował dla mieszkańców gminy wyjazd do Gliwickiego Teatru Muzycznego na pełen wrażeń i muzyki spektakl “Hair”.

Inscenizacja z pewnością odbiegała od filmowej wersji w reżyserii Milosa Formana, fabuła ustąpiła miejsca niezwykłemu show!
Dźwięk, ruch sceniczny, choreografia, gra świateł i cieni, unoszący się zapach kadzidełek, kontrowersyjna nagość oraz improwizowane interakcje z publicznością sprawiają iż musical zapada w pamięć. Spektakl ten to nie tylko historia Claude'a, który waha się pomiędzy narzuconemu obowiązkowi służby wojskowej a własnymi przekonaniami pacyfisty. To historia o rewolucji obyczajowej, odwiecznym konflikcie pokoleń nigdy wcześniej tak nie zaznaczonym. Czy“prawdziwych hippisów już nie ma”? Być może alemłodzież nadal kontestuje rzeczywistość, nie brakuje subkultur wyróżniających się wyglądem, zachowaniem i poglądami np.antyglobaliści.Wymowa musicalu jest więc nadal aktualna, tak jak walka z przemocą, wojną i nietolerancją! Talent, entuzjazm młodych aktorów wspaniałe popisy wokalne i taneczne publiczność doceniła gromkimi brawami a finałowa piosenka “Let the Sunshine in” została wykonana trzykrotnie!