GRAND PRIX GMINY GIERAŁTOWICE W SZACHACH. DRUGI TURNIEJ

7 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Gierałtowicach rozegrany został drugi turniej z cyklu Grand Prix gminy Gierałtowice. Zwycięzcą turnieju został Jerzy Miszczyk.

7 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Gierałtowicach rozegrany został drugi turniej

z cyklu Grand Prix gminy Gierałtowice. Zwycięzcą turnieju został Jerzy Miszczyk.

W zawodach wzięło udział 18 zawodników zarówno z naszej gminy jak i gości z innych miast Śląska. Szczególnie cieszy gra kilku najmłodszych uczestników z Gierałtowic. Zwycięzcą został Jerzy Miszczyk, który zdobył 6,5p. na 7 możliwych. Drugie miejsce zajął gierałtowiczanin Jakub Wiaterek (6 p.) a trzeci był Maksymilian Piecowski z Rybnika (4,5p).

Nowym Liderem został Jakub Wiaterek, który w dwóch turniejach zgromadził 11 punktów. Zwyciężca całego cyklu zostanie wyłoniony po rozegraniu 8 turniejów, które odbywają się

w pierwsze czwartki miesiąca.

W klasyfikacji najmłodszych (do 14 lat) prowadząJakub Wiaterek,Dawid Nowak i Karol Istel.