RODZINNA MAJÓWKA W PANIÓWKACH

W poniedziałek 2 maja w Parku Joanny w Paniówkach odbył się Festyn Rodzinny.

W poniedziałek 2 maja w Parku Joanny w Paniówkach odbył się Festyn Rodzinny który został zorganizowany przez Radę Sołecką wraz z GOK-iem Gierałtowice.

Festyn rozpoczął się o 1500 od nabożeństwa majowego w kościele pod wezwaniem św. Urbana. Nabożeństwo zostało połączone z koncertem organowym w wykonaniu Rafała Majowskiego oraz występem solistki Agnieszki Jadamus.
Po koncercie udano się w uroczystej procesji do Parku Joanny, gdzie czekały na gości występy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, zespołu "Bajtle" z przedszkolaw Paniówkach, zespołu ze Stowarzyszenia "Uśmiech" z Mikołowa, a także koncert zespołu "Kamraty" i występ młodzieżowych zespołów "Cantavi" i "41".

Zabawie przy muzyce towarzyszyło szereg innych atrakcji. Między innymi była to wystawa prac konkursowych "Jan Paweł II w oczach dzieci" i wystawa strojów śląskich. Można też było pojeździć konno i spróbować potraw z grillaoraz smacznej grochówki. Dla dzieci organizatorzy przygotowali dmuchańce i zjeżdżalnie, które cieszyły się wielką popularnością. Imprezę można uważać za udaną ponieważ spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców Paniówek i nie tylko. Inicjatorzy rodzinnej majówki zapraszają do Parku Joanny znów za rok.