Klang w nowej wersji bił rekordy

Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach tradycyjnie jak co roku zorganizował konkurs piosenki dziecięcej i młodzieżowej Klang. W tym roku odbył się on w nowej wersji. Pandemia sprawiła, że uczestników zamiast na scenie podziwialiśmy na ekranach komputera. Pierwszy raz przyznano też nagrodę publiczności. Na konkurs przysłano 18 zgłoszeń w dwóch kategoriach wiekowych. Pomiędzy 22 czerwca a 3 lipca internauci mogli głosować na wybraną przez siebie osobę zostawiając lajka. Zasięg postu bił rekordy popularności – w sumie ponad 35 tysięcy osób. Głosowanie wzbudziło mnóstwo emocji, zmobilizowało i uaktywniło odbiorców. Największą ilość głosów otrzymała Karolina Wypych!

Oczywiście nagrania pod ocenę wzięło również jury w następującym składzie:

Prezes Stowarzyszenia Muzycznego „Mozart” Mirosława Sander, instruktor edukacji muzycznej Adrian Kopacz oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gierałtowicach Piotr Rychlewski.

Decyzją jury :

W kategorii szkoła podstawowa zwyciężyła Ania Laskowska !

W kategorii szkoła ponadpodstawowa Daria Skwarczyńska !