Wakacje 2020

Tegoroczne wakacje w Gminnym Ośrodku Kultury w Gierałtowicach były czasem wyczekiwanym w szczególny sposób zarówno przez uczestników zajęć jak i instruktorów. Nareszcie po kilku miesiącach zamknięcia, GOK ruszył z warsztatami dla dzieci i dorosłych. Wszystko odbywało się z zachowaniem zaostrzonych procedur sanitarnych, dostosowując się do obecnych wymogów epidemicznych. Już w pierwszych tygodniach lipca stęsknieni uczestnicy zajęć indywidualnych mogli wrócić do muzycznych spotkań oraz kursu komputerowego 50+. Fanki szycia również miały okazję spotkać się po długiej przerwie w pracowni Szyciomanii w Świetlicy Chudów. Następnie stałe bywalczynie fitnessu zaczęły treningi, lecz w dwóch mniejszych grupach.

 

17-18 lipca kameralne grono wielbicielek pracowni Eko Deko spotkało się na warsztatach odnawiania mebli. Kiedy to szlifowano i malowano domowe sprzęty nadając im drugie życie i oryginalny wygląd. 20 lipca wszystkie Świetlice GOK ruszyły z warsztatami skierowanymi do dzieci. Najmłodsi mieli do wyboru tygodniowe turnusy tematyczne. Program zajęć był bardzo zróżnicowany, każda placówka przygotowała atrakcyjne spotkania wychodzące naprzeciw zainteresowaniom dzieci oraz dające możliwość rozwijania ich pasji.

Zajęcia toczą się rytmem dostosowanym do specyfiki danej świetlicy, od 2 do 4 godzin. Przeważnie są to przedsięwzięcia manualne, kreatywne, pozwalające tworzyć różnorodne formy plastyczne i rękodzielnicze. Ale w propozycjach pojawiły się także warsztaty dla młodych fotografów, pasjonatów roślin i zwierząt, tańca, eksperymentów i doświadczeń oraz wiele innych. W tym roku niestety ze względów na sytuację epidemiczną placówki nie były w stanie przyjąć tak dużych grup podopiecznych jak co roku. Z uwagi na bezpieczeństwo nie realizowane są również wycieczki, które urozmaicały każde wakacje w GOK.