Jesienne cuda wianki w pracowni Eko-Deko

Wraz z jesienią w pracowni Eko-Deko ruszyły warsztaty iście dekoracyjne. Uczestniczki spotkania, które miało miejsce 16 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Gierałtowicach pod czujnym okiem instruktorki Doroty Boczek stworzyły autorskie wianki jesienne. Na słomianej bazie powstały kompozycje składające się z wybranych według gustu ozdób.

Do wyboru były rośliny uprzednio zasuszone takie jak wrotycz, jarzębina, len, główki makowe. Ponadto bluszcz, nawłoć, rozchodnik okazały, wrzos. Leśne akcenty reprezentowały mech i szyszki. Pięknymi biało srebrnymi motywami były czyściec wełnisty i kalocefalus. Panie skorzystać też mogły z ozdób typu sztuczne jabłuszka, drewniane elementy, wstążki oraz sztuczne rośliny. Z założenia wianki składające się ze świeżych roślin mają krótszą trwałość, mimo to większość uczestniczek postawiła na naturalne żywe ozdoby.

Kto ma ochotę ozdobić mieszkanie kolejną  jesienną dekoracją będzie miał taką okazję już 30 września! Pracownia Eko-Deko szykuje się do warsztatów „Dynia pięknie przystrojona” zapraszamy!