Kreatywne ferie w placówkach GOK

Po dwóch latach pandemicznej zawieruchy, ponownie w trakcie zimowych ferii dzieci mogły skorzystać z atrakcji jakie przygotował dla nich Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach. Zajęcia odbywały się w każdej świetlicy 4 godziny dziennie.

Dzieci mogły skorzystać z dwóch lub jednego tygodnia ferii.

Każda palcówka przygotowała indywidualny plan zajęć, wspólnym mianownikiem były natomiast wyjazdy do kina. W pierwszym tygodniu dzieciaki obejrzały kontynuacje animowanego hitu „Sing 2” , drugi film nosił tytuł „Wiki i jej sekret”.

Ponieważ ferie to czas, gdy aura nie zawsze sprzyja plenerowym wyjściom instruktorki zadbały o rozrywki na niepogodę. A w takim czasie sprawdzają się gry planszowe, które integrują grupę.

A także wszelkiego rodzaju prace plastyczne. W Świetlicy Gierałtowice motywem przewodnim była twórczość Stanisława Lema więc powstały przestrzenne roboty, kosmici, portrety księżyca, czy też plakaty promujące Ziemię. Zajęcia prowadziła instruktorka Mirosława Mirańska – Baraniuk wspierana przez kreatywną praktykantkę Magdalenę Stawowy. Świetną okazją do rozruszania mięśni było wyjście na trening bokserski do KS Garda.

Świetlica Przyszowice przygotowała dla dzieci artystyczne zajęcia. Pierwszy tydzień upłynął w temacie malarskim. Powstały: słoiki na walentynki, miasto na księżycu, witraże, oraz obrazy martwa natura z misiem. Następnie przyszedł czas na rysunek i wycinanki z papieru. Efektem były:

kolaże, rysunki z kubeczkami jako nosy, obrazek w kole – bałwanek w śniegu oraz łyżwy. Zajęcia prowadziła instruktorka Marzena Rakoniewska. Świetlica Chudów oraz Paniówki działały na zmianę po tygodniu. Zajęcia prowadziły instruktorki Bożena Kowol i Małgorzata Hrycko. Pierwszy tydzień ferii działała prężnie Świetlica w Chudowie a tematem przewodnim była kostka! Zgodnie więc z motywem dzieci działały plastycznie ale i ruchowo. W Paniówkach zaś każdy dzień drugiego tygodnia ferii upłynął w innym kolorze. Co warto podkreślić dzień pod patronatem żółtego koloru był dniem wizyty pszczelarza z Pasieki Pszczelnej „Gucio”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, wspólną zabawę, integrację i chęć zdobycia nowej wiedzy. Zapraszamy na zajęcia stałe, no i oczywiście do odwiedzenia świetlic Gminnego Ośrodka Kultury w nadchodzące wakacje. Jak co roku zapewniamy mnóstwo atrakcji!

/gok/