Świąteczny Ołomuniec oczarował mieszkańców naszej gminy

10 grudnia mieszkańcy gminy Gierałtowice udali się na wycieczkę do czeskiego Ołomuńca, zorganizowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach. Tego rodzaju wyjazdy to  już niemalże tradycja, a frekwencja pokazuje, że na spacer z przewodniczką połączony ze  świątecznym klimatem jarmarku to świetny pomysł!

Ołumuniec to jedno z najpiękniejszych miast Czech. Spacer z przewodniczką grupa rozpoczęła od zwiedzania katedry św. Wacława. Mijając Ołomunieckie Muzeum Sztuki wzrok przyciągała rzeźba na fasadzie pt. Złodziej, ilustrująca sytuację związaną z kradzieżą dzieła. Będąc już na rynku oprócz kolorowych i gwarnych stoisk z jedzeniem, grzanym winem i innymi dobrami, mogliśmy podziwiać m. in. ratusz z ruchomym zegarem, fontanny i Kolumnę Trójcy Przenajświętszej – relacjonuje jedna z uczestniczek. Wycieczka z pewnością należała do udanych i była świetną odskocznią od codzienności.