XV koncert pieśni maryjnych w Paniówkach

24 października 2010 rokuw kościele parafialnym św. Urbana w Paniówkachodbył się coroczny koncert pieśni maryjnych.

24 października 2010r. odbył się w kościele parafialnym pw. św. Urbana coroczny koncert pieśni maryjnych. W tegorocznym koncercie uczestniczyły 4 chóry:
– „Skowronek” z Gierałtowic pod dyr. Beaty Stawowy,
– „Ave” z Rudy Śląskiej Halemby pod dyr. Adriana Lewandowskiego,
– „Słowik” z Przyszowic pod dyr. Henryka Mandrysza,
– „Cecylia” z Paniówek pod dyr. Androniki Krawiec.
O godz.1500 chórzystów i wszystkich zebranych powitał ks. proboszcz parafii św. Urbana
z Paniówek Michał Woliński. Proboszcz życzył wszystkim zebranym wielu wrażeń artystycznych a przede wszystkim duchowych.
Koncert rozpoczął występ chóru „Skowronek” z Gierałtowic, który wykonał cztery pieśni maryjne: „Sancta Maria”, „Gdy klęczę przed tobą”, „Ave Verum” i „Ave Maria”. Następny w kolejności chór „Ave” z Halemby wykonał: „Witaj Mario śliczna Pani”, „Mały Magnifikat” i „O Maryjo świata Pani”. Chórzyści „Słowika” z Przyszowic zaśpiewali „Świętą Marię”, „Zaufaj Maryji”, „Modlitwę” i „Ave Marię”. Gospodarze z „Cecylii” wystąpili na końcu. Zaśpiewaliśmy: „Sancta Maria” A. Schweizera, „Ave Maria” Christiana Gounoda i trzecią część litanii loretańskiej Ignaza Reimanna – „Speculum”. W przerwach pomiędzy występami chórów sopranistka Agnieszka Jadamus wykonała: „Ave Maria” – J. S. Bacha – Ch. Gounoda, „Ave Maria” – G. Cacciniego i „Głos duszy” Adolfa Adama. Na organach występującym akompaniował Rafał Majowski. Wszyscy artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez zebranych widzów, a publika w tym roku dopisała. Na zakończenie koncertu ksiądz Woliński odprawił krótkie nabożeństwo różańcowe.

Po koncercie chórzyści i zaproszeni goście m.in. Wójt Gminy Gierałtowice Joachim Bargiel i dyrektor GOK-u Paweł Rosicki spotkali się w salce chóru „Cecylia” na tradycyjnym paniówczańskim kołoczu i kawie. A już w swoim gronie obchodziliśmy 40 lecie małżeństwa naszych chórzystów Róży i Edwarda Pierchałów. 100 lat jubilatom. Wszystkich zapraszamy na następne nasze koncerty. Najwcześniej do Chudowa na koncert kolęd.