FERIE Z GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY: Wizyta Dzieci w Parku Świętego Mikołaja w Zatorze.

24 stycznia 2011 roku Dzieci z terenu całej Gminy Gierałtowice odwiedziły Park św. Mikołaja w Zatorze.

W poniedziałek, tj. 24 stycznia 2011 roku Dzieci z terenu Gminy Gierałtowice, gościły w Parku św. Mikołaja w Zatorze.Wyjazd cieszył się ogromnym zainteresowaniem! Zgromadził ponad 80 osób, dlatego organizatorzy zdecydowali, że pojadą aż dwa autobusy.

Milusińscy odwiedzili nie tylko św. Mikołaja, ale również bajkowe domki Krasnoludków, Kopciuszka, Baby Jagi, Jasia i Małgosi, Kota w Butach i wielu innych. Dorośli zaś fantastycznie powrócili do lat młodzieńczych.

W Parku nie zabrakło słynnej Poczty św. Mikołaja! To właśnie stąd można było wysłać kartkę nie tylko do Świętego z prośbą o prezent w przyszłym roku, ale również do swoich bliskich, czy znajomych.

Nasi Podróżnicy obejrzeli także film w technologii 5D. Na spragnionych nieco innych atrakcji, czekał prawdziwy salon gier. Wszyscy, którym znudziła się bajkowa przygoda, mogli trochę odpocząć i zjeść coś smacznego w Karczmie "River Park".
Jedną z głównych atrakcji programu była, przemierzająca przez parkowe alejki, parada postaci bajkowych.

Główną jej postacią był Gospodarz Parku- św. Mikołaj. Nie zabrakło także Kota w Butach, Baby Jagi, Królowej Śniegu, Kubusia Puchatka, Kłapouchego i wielu innych.

Warto dodać, że nieco odważniejsze pociechy rozmawiały ze św. Mikołajem w jego domu, korzystając jednocześnie zezrobienia wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Dużym powodzeniem cieszył się Kocioł Zapomnienia. Na karteczkach zapisywano swoje złe uczynki, które następnie wrzucano w ogień.Kocioł cieszył się popularnością nie tylko wśród Najmłodszych. Inni strzelali z armaty i odwiedzili Straszny Dwór.

Na zakończenie wszyscy otrzymali ciepłą herbatę i udali się w drogę powrotną do domu.