MŁODZIEŻ W KINIE Z GOKiem

Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach zorganizował kolejny wyjazd do kina dla młodzieży, który odbył się 24 marca.

Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach zorganizował kolejny wyjazd do kina dla młodzieży, który odbył się24 marca. Tym razem uczestnicymogliśledzić losy Dominika, bohatera „Sali samobójców”, uwikłanego w walkę między dwoma światami – światem rzeczywistym i wirtualnym.
Po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, że „pieniądze szczęścia nie dają”, przekonuje się o tym Dominik i jego rodzice. Bohater nie znajduje akceptacji i zrozumienia w świecie realnym. Brak aprobaty, szykany rówieśników i nieobecność uczuciowa jego rodziców, przybliżają chłopaka do świata wirtualnego, w którym odnajduje siebie i własne „ja”.Ten nowy, inny i fascynujący świat działa na zasadzie sekty, w którą niespodziewanie wkracza młody człowiek. Poznaje ludzi, którzy stają się jego autorytetem i rodziną, której tak bardzo mu brakuje. Można zaryzykować stwierdzenie, że Dominik ma wszystko,

a jednocześnie nie posiada nic. Jest postacią wrażliwą ipozostawioną samemu sobie.

„Sala samobójców” to niesamowicie poruszająca ekranizacja ukazującawizerunek zabieganej rodziny, w której liczą się dobra materialne i „życie na poziomie”. Pokazuje obraz domu pięknego i poprawnego, ale tylko na zewnątrz, tak naprawdę nie ma w nim zrozumienia, zainteresowania drugą osobą, miłości, a brak czasu zaciera kontakt między członkami rodziny.

Dramat postaci i wspaniałe kreacje aktorskie poddają widza ogromnym emocjom, które towarzyszą jeszcze długo po zakończeniu seansu i nasuwają pytanie o sens istnienia.

Film cieszył się dużym zainteresowaniem i wzbudził wiele kontrowersji wśród naszej młodzieży. Po seansie odbyły się burzliwe dyskusje na jego temat.
Być może dla wielu młodych ludzi, a także rodziców film ten był prawdziwą lekcją życia, która im coś uświadomi i czegoś nauczy, na szczęście nauczy i pokaże na cudzych błędach, a nie swoich.