Wernisaż wystawy fotograficznej „Dawne śluby i wesela”

8.10. 2021 w Domu Parafialnym przy kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Gierałtowicach odbył się wernisaż wystawy fotograficznej "Dawne śluby i wesela" . Wydarzenie zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach we współpracy z Instytutem Myśli im. Wojciecha Korfantego z Katowic. Gośćmi spotkania były osoby, które udostępniły zdjęcia pochodzące z rodzinnych archiwów. Obecna była również Małgorzata Pietrzak z Instytutu Korfantego, odpowiedzialna za opracowanie merytoryczne wystawy.

Wernisaż był wspaniałą okazją do zintegrowania mieszkańców gminy, wymiany spostrzeżeń, podzielenia się wspomnieniami.  Stare fotografie są nie tylko rodzinną pamiątką ale i doskonałym nośnikiem wiedzy na temat minionych czasów. Dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej  na wystawę wpłynęło  ponad 130 zdjęć! W Domu Parafialnym dostępny jest ich wybór wraz z opisem kategorii i unikatowymi oryginalnymi ślubnymi rekwizytami w dużej mierze wypożyczonymi z Izby łod Starki w Chudowie.

Wystawę stacjonarnie można oglądać w niedzielę 10.10. 2021 w godzinach 8.00-18.00. Natomiast już wkrótce wszystkie zdjęcia pojawią się w galerii wirtualnej wystawy na stronie www Gminnego Ośrodka Kultury w Gierałtowicach. 

/M M-B/

fot. Mirosława Mirańska-Baraniuk