TURNIEJ BOKSERSKI JUŻ ZA NAMI

25 lutego 2012 roku klub bokserski KS Garda Gierałtowice w ramach obchodów 35 – lecia Gminy Gierałtowice zorganizował zawody boksu amatorskiego. Na I Kroku Bokserskim i Lidze Juniorów mogliśmy zobaczyć w sumie 53 walki. Udział wzięli reprezentanci 20 klubów. Liczba zgłoszonych zawodniczek (10) i zawodników (96) dało nam do zrozumienia jak wielką popularnością cieszy się ta dyscyplina sportu.
Wielu z tych sportowców, którzy po raz pierwszy weszli do ringu właśnie w Gierałtowicach, na pewno będziemy oglądać na krajowych i międzynarodowych zawodach. Gospodarze wystawili 14 bokserów i odnieśli 6 zwycięstw. Na uznanie trenera i publiczności zasłużyły walki Dawida Tomiczka, Kamila Jankowskiego i Szymona Kosmana. Cała trójka wygrała swoje pojedynki przed upływem zaplanowanego czasu. W tym miejscu należy pochwalić takie kluby jak: GUKS CARBO Gliwice i Concordię Knurów, których reprezentanci odnieśli aż po 7 zwycięstw.
Na zaproszenie władz klubu z Gierałtowic zawody swoją obecnością uświetnili: Dariusz Sęk oraz Marcin Najman – prawdziwi ringowi wyjadacze.
Prezes klubu Garda Gierałtowice, Adam Firlit powiedział, że jest zaskoczony tak wysoką frekwencją kibiców oraz zawodników. Dodał też, że na pewno nie jest to ostatnia impreza pięściarska w Gierałtowicach. Boks może liczyć na poparcie władz, w osobach Wójta Joachima Bargiela i Przewodniczącego Rady Gminy Marka Błaszczyka, którzy wiedzą, że na takiego rodzaju imprezach Gmina Gierałtowice może tylko zyskać.