ŚLĄSKIE GODY

W dniach 2 i 3 czerwca w Gierałtowicach odbyły się ŚLĄSKIE GODY.

Plac targowy w Gierałtowicach 2 i3 czerwca tętnił życiem . Mimo niezbyt sprzyjajacej pogody mieszkańcy licznie uczestniczyli w imprezie ŚLĄSKIE GODY . W tym roku złożyły sie nanią dwa duże jubileusze 35-LECIE GMINY GIERAŁTOWICE oraz 55-LECIE GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W GIERAŁTOWICACH.

Poczatek pierwszegodnia to oficjalne obchody jubileuszu Biblioteki , wsród wielu zaproszonych gości władze gminy z wielka radością przywitałypanią Minister Edukacji Narodowej Krystynę Szumilas.

Dalsza część to : występy Młodych Talentów , koncert zespołu GLASS BALERINA . Gwiazdą wieczoru był grający muzykę młodzieżową zespół MIRASH . Sobotnią imprezęzakończyła dyskoteka.

Po młodzieżowej sobocie przyszła pora nabiesiadną niedzielę. Na początku wystąpiły chóry naszej gminy, których występy przeplatały utwory muzyczne Orkiestry Dętej pod dyr. M. Hajduka.

Na scenie pokazały się również przesłodkie BAJTLE Z PANIÓWEK. Największą atrakcją był KABARET MASZTALSCY < który rozbawił na dobre zebraną widownię. Kolejni wykonawcy to kapela góralska TEKLA KLEBETNICA z Ustronia oraz SUPERNOVA COVER BAND, który wykonał przeboja polskich i śwatowych artystów.

ŚLĄSKIE GODY zakończył pokaz sztucznych ogni.