SZACHY W PRZYSZOWICACH

11 maja w przyszowickim Zespole Szkół spotkali sie szachiści by walczyć o nagrody w dwóch turniejach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury.

Najmłodsi zawodnicy rozegrali 6-rundowy turniej, w którym stwka były nie tylko nagrody ale i kategorie szachowe.

Zwycięzcą TURNIEJU NA DOBRY POCZĄTEK, został Martin Oleś- dziewięciolatek z Goleniowa, drugie miejsce przypadło Irenie Hertlein- zawodniczce ChTS Chorzów, a na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Wantuła z MKSz Rybnik.

Dorośli i bardziej doświadczeni juniorzy walczyli w 9- rundowym turnieju szachów błyskawicznych (PO 10 minut na zawodnika). Najlepsi okazali się goście zza miedzy: Wygrał Wojciech Waruga (ojciec) przed Michałem Warugą (syn)- zawodnicy "Gwarka Ornontowice", trzeci był Adam Choina z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Ogólem w zawodach uczestniczyło 20 zawodników.