DOŻYNKI GMINY GIERAŁTOWICE

Pierwszego września w Paniówkach, Gmina Gierałtowice obchodziła swoje ŚWIĘTO PLONÓW.

Pierwszego września "Park Joanny" w Paniówkach wypełnił się mieszkańcami gminy , którzy przyszli świetować Gminne Dożynki. Imprezę rozpoczeto uroczystą Mszą Św.W parku na gości czekał słodki poczęstunek z kawą , stoiska gastronomiczne z różnego rodzaju smakołykami. Dla dzieci GOK przygotował kącik plastyczny gdzie mogły malować , kolorować i kleić rózności, prócz tego park wypełniony był różnego rodzaju zabawkami ; trampoliny, bandżi, zjeżdżalnie itp.

W części oficjalnej imprezy po okolicznościowych przemowach Wójta Gminy Joachima Bargiela oraz Przewodniczącego Rady Gminy Marka Błaszczyka, wystąpił Prezes Zarządu Śląskiej Izby Rolniczej p. Roman Włodarz, który wręczył odznaczenia ZASŁUŻONY DLA ROLNICTWA nadane na wniosek Ślaskiej Izby przez Ministra Rolnictwa. Otrzymali je : p. Danuta Koziołek,p. Artur Tomiczek,p. Bagdan Rusin, p.Krzysztof Rusin, p.Grzegorz Kostka,

p.Eugeniusz Soblik,oraz p.Ireneusz Szołtysek.

W programie artystycznym wystąpiła Orkiestra dęta przy OSP w Przyszowicach, Chór "Cecylia" z Paniówek, Leszek i Kornelia Filec oraz gwiazda wieczoru ELENI.

Dożynki zakończył wspaniały Pokaz sztucznych ogni.

Sponsorami Dożynek byli : TELEKOMFORT-Domin, BIMsPLUS oddz. Przyszowice oraz

Gospodarstwo Rolne Jolanta i Marek Błaszczyk.

UCZESTNIKOM DOŻYNEK SERDECZNIE DZIEKUJEMY.