WYCIECZKA W RAMACH WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH

W OSTATNIĄ SOBOTĘ 18 PAŹDZIERNIKA ZWIEDZALIŚMY IZBĘ REGIONALNĄ I SPICHLERZ W PRZYSZOWICACH

Młodzi artyści w ramach warsztatów artystycznych odwiedzili Izbę Regionalną mieszczącą się w przyszowickim Pałacu oraz zabytkowy spichlerz plebański.

Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez opiekujące się obiektami Towarzystwo Miłośników Przyszowic. Panie przewdoniczki oprowadziły nas po parku oraz wprowadziły w historię Zamku oraz jego mieszkańców.

W Izbie Regionalnej mogliśmy podziwiać meble i przedmioty pamiętajace jeszcze czasy naszych prababć. Dzieci sprówały tutaj pisania na maszynie, zobaczyły jak kiedyś wyglądała kuchnia, sypialnia i pokój gościnny. Zwiedziliśmy także plebański spichlerz, który jest jednym z zabytków na Szlaku Archiektury Drewnianej. To tutaj odbyły się również zajęcia plastyczne – z podziałem na dwie grupy. Grupa pierwsza zajęła się rysunkiem sylwetki, druga – szkicem budynku (spichlerza).