GOK LAUREATEM KONKURSU MAŁYCH GRANTÓW

W dn. 7 marca 2015 r. przy okazji urodzin C.H. Europa Centralnaodebraliśmygrant na realizację projektu pt. "Motosprawni poznają okolice”.

Rajd oparty na zasadach PZM to impreza integracyjna dla niepełnosprawnych, osób z ich otoczenia z terenu powiatu gliwickiego oraz miast ościennych. Trasa rajdu będzie przebiegała w większości przez tereny Gminny Gierałtowice. Uczestnicy (w planie jest 16 dwuosobowych załóg) będą mieli za zadanie przejechać odpowiednio oznakowanymi samochodami całą trasę rajdu, zaliczając kolejno wyznaczone wcześniej wszystkie jego etapy. Załogi otrzymają przygotowanie wcześniej karty drogowe, opis trasy i notatnik umożliwiający zapisywanie własnych uwag i spostrzeżeń. Sytuacja osób niepełnosprawnych jest bardzo trudna. Jednym z problemów osób niepełnosprawnych jest niewystarczająca i niedostosowana oferta kulturalna, turystyczna, rekreacyjna, czy sportowa, skierowana do tej grupy. Realizując ten projekt pragniemy by osoby sprawne inaczej poczuły się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności oraz nagłośnić problemy z jakimi spotykają się na co dzień i udowodnić im,że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w turystyce a przede wszystkim włączyć ich do aktywnego udziału w życiu społecznym. Poprzez realizację tego zadania chcemy również przyczynić się do integracji osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną, osobami, organizacjami i instytucjami lokalnymi, dla których los niepełnosprawnych nie jest obojętny. Istotnym celem przedsięwzięcia jest również okazanie uznania, wsparcia oraz dostarczenie wspólnych chwil radości osobom, które na co dzień opiekują się ludźmi niepełnosprawnymi (zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym), a których trud nie zawsze jest dostrzegany i należycie doceniany. Przez zorganizowanie imprezy mamy nadzieję pozyskać dla sprawy tych, którzy z problematyką niepełnosprawności jeszcze bezpośrednio się nie zetknęli, a swoim uczestnictwem, działaniem i możliwym wsparciem mogą pomóc w rozwiązaniu wielu problemów, które z tym tematem się wiążą.