I Integracyjny Rajd Nawigacyjno-Turystyczny za nami

W sobotę 20 czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach uroczyście zakończył realizację projektu „Integracyjny Rajd Nawigacyjno – Turystyczny –Motosprawni poznają okolice”. Trasa rajdu liczyła 22 km
i przebiegała przez tereny Gminy Gierałtowice. Zadaniem uczestników było jej pokonanie, zaliczając kolejno wszystkie etapy oraz prawidłowo rozwiązując zadania. Był test sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego oraz wiedzy ogólnej o Gminie Gierałtowice.

Uczestnicy przekonali się, iż rajdowy język jest bardzo specyficzny. Dla większości niezaznajomionych z tematem rajdów samochodowych to „czarna magia”. Na szczęście, to wszystko nie było tak straszne jak mogłoby się wydawać. Krótki instruktaż przed wyruszeniem w trasę rozwiał wszelkie wątpliwości i załogi stanęły na starcie.

W ogólnej punktacji I miejsce zajęła załoga w składzie Joanna Smykała i Małgorzata Matuszczyk z Paniówek. II miejsce Katarzyna i Daniel Zubek z Gierałtowic, III Kornelia Buchczyk z Gierałtowic i Monika Nitsze z Zabrza.

Uroczyste wręczenie nagród uświetnił występ podopiecznych Stowarzyszenia Rodzin
i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Knurowa.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.
Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Małych Grantów Europy Centralnej