Dom Kultury+/ Inicjatywy Lokalne 2024- Gierałtowice Twórcza Wspólnota

Wczoraj w naszej siedzibie GOK-u odbyło się rozstrzygnięcie konkursu inicjatyw społecznych, projektu dofinansowanego z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury +Inicjatywy Lokalne. Punktualnie o 17-ej spotkało się jury w składzie: Maciej Zygmunt (animator z ramienia NCK), Agnieszka Zielonka -Mitura (badaczka) i Agnieszka Nowak (Dyrektor Biblioteki w Gierałtowicach) oraz autorzy złożonych projektów. Wpłynęło 6 projektów różnych i bardzo ciekawych. Na spotkaniu odbyła się prezentacja każdego z nich, po której pozostali uczestnicy i jury mogli dopytać o szczegóły inicjatywy. Każdy przyznawał od 1 do 3 pkt. (autor projektu nie mógł głosować na swój) i tak :

1. Gierałtowickie Tradycje-wczoraj, dziś i jutro -23 pkt
2. Noc w Pałacu -22pkt
3. Silver Dance-pod hasłem ,,Aktywność nie idzie na emeryturę”-20pkt
4. Sobota na górskim szlaku -19pkt
5. ,,Fest Dancing Międzypokoleniowy”-zabawa, która łączy niezależnie od wieku-18 pkt
6. W kobiecym kręgu-dostrzeż swój potencjał i rozwiń talent-11pkt

Decyzją jury dofinansowanie otrzymały projekty 1,2,3 i 4 Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!Pragniemy podziękować Wszystkim autorom projektów za podjęcie inicjatywy. Jednocześnie jako GOK składamy deklarację, że będziemy brać udział w następnych projektach po to, żeby mieszkańcy mogli wciąż odkrywać swój ogromny potencjał.